+421 908 088 922

Objavujte krásy počas ubytovania v chate Trubáka pri Trenčíne v oblasti Kubrica

Chata Trubárka ponúka ubytovanie, ktoré je ideálnym miestom na chvíle strávené s  miestnymi prírodnými krásami. Lesy v okolí ubytovania na chate Trubárka ponúkajú príjemné prechádzky a dobre sa tu darí hubám a iným lesným plodom.

Kam na výlet?

Ak vás omrzí leňošenie na chate Trubárka, máme pre vás niekoľko tipov na výlety v okolí. Okrem blízkych rybníkov a miestneho kostola v obci Kubrica sa vám ponúka aj širšie okolie so svojimi atrakciami.

 

Turistika a cyklotrasy v okolí Kubrice

 

Máme pre vás niekoľko tipov na výlety v okolí. Po turistickej značke sa môžete vydať na okolité vrchy ako je Brezina, Inovec alebo Ostrý vrch, z ktorých budete mať rozprávkový výhľad na okolie.
Ak máte radi turistiku, nezabudnite si urobiť výlet na Považský Inovec, najvyšší vrch v okolí. Pre menej zdatných turistov je túra na Vršatské bradlá si môžete pozrieť aj zrúcaniny Vršatského hradu. Rozhľadne ako Malý Jelenec, na vrchole Považského Inovca alebo Dúbravka v Soblahove ponúkajú skvelý výhľad na panorámu Bielych Karpát a Strážovských vrchov.

Ak preferujete bicykel, určite by ste si nemali nechať ujsť cyklotrasy Vážska cyklomagistrála, Beskydsko-karpatská magistrála, Klepáč alebo Hrebeňom Považského Inovca. Množstvo cyklotrás nájdete najmä na západ od mesta Trenčín a Trenčianskych Teplíc.

Pokračovať môžete výletmi do Trenčína alebo Trenčianskych Teplíc, ktoré ponúkajú vynikajúce možnosti kultúrneho a spoločenského vyžitia.

 

Trenčín a okolie

 

V Trenčíne a jeho okolí nájdete všetko, čo môže rozohriať vašu dušu a obohatiť vás o zážitky. V okolí mesta Trenčín nájdete hrady, rozhľadne, malebné turistické trasy, malé kostolíky, starý kláštor, gazdovstvá aj rybník. Neďaleko Trenčína sa nachádzajú vychýrené kúpele, v ktorých si môžete oddýchnuť a zrelaxovať.
Priamo v Trenčíne sa nachádza Trenčiansky hrad, ktorý je známou atrakciou mesta. V širšom okolí sa nachádza Hrad Beckov, Čachtický hrad a zrúcaniny hradu Vršatec. V Podolí – Park miniatúr, nájdete zase množstvo, viac ako 70, miniatúr hradov a kaštieľov z celého Slovenska.
Rodiny s deťmi určite zaujme Minifarma Lubina a Gazdovstvo Uhliská, kde sa môžu deti zoznámiť so zvieratami, zajazdiť si na koni, nakŕmiť zvieratá, ale aj ochutnať farmárske produkty vyrábané priamo v gazdovských dvoroch.
Neopakovateľné čaro majú starobylé kostoly v Haluziaciach a v Pominovci, ako aj neďaleký kláštor na Veľkej Skalke
.

 

Tradičné podujatia v Trenčíne

 

Najvýznamnejšou udalosťou v Trenčíne je obľúbený tradičný festival POHODA, ktorý sa koná začiatkom júla na trenčianskom letisku. Sezónu kultúrno-spoločenských podujatí v Trenčíne otvára Trenčiansky majáles, ktorý sa spája s tradičným stavaním mája a oslavami na Mierovom námestí. Počas letných mesiacov je nové Trenčianske námestie presýtené akciami počas každého víkendu!
Leto v Trenčíne začína nočným podujatím pod otvoreným nebom Príbehy z
Trenčína. Podujatie moderne a umelecky stvárňuje príbehy z histórie mesta. Každý piatok počas letných mesiacov v Trenčíne patrí hudobným piknikom, nedeľným popoludňajším koncertom a divadlu pre deti na námestí. Jeseň patrí folklórnemu festivalu Pri Trenčianskej bráne, ktorý je spojený s predstavením tradičných remesiel a s jarmokom.

 

Trenčianske Teplice

 

Trenčianske Teplice ležia v údolí potoka Teplička na úpätí Strážovských vrchov, neďaleko mesta Trenčín. Mesto leží na výdatných prameňoch liečivej horúcej vody, ktoré poznali ľudia už na začiatku nášho letopočtu.
Trenčianske Teplice ako kúpeľné mesto boli zaznamenané už v 13. storočí. Prvý zápis o teplých prameňoch je z roku 1247. V 19. a začiatkom 20. storočia boli kúpele jednými z najvýznamnejších v Rakúsko-Uhorsku. Najznámejšou historickou pamiatkou mesta je kúpeľ Hammam, unikátna stavba postavená v roku 1888 v originálnom maurskom štýle.
V meste sa nachádza unikátny lesopark, založený v roku 1873. Ozdobou parku je Labutie jazero s malým ostrovčekom uprostred. Z kúpeľného parku môžete pokračovať prechádzkou po náučnom chodníku s malou Jánošíkovou jaskyňou na vrch Klepáč s panoramatickým ďalekohľadom.
Trenčianske Teplice okrem kúpeľníctva ponúkajú návštevníkom aj medzinárodný filmový festival a most slávy s tabuľkami významných osobností.
Trenčianske Teplice sú známe aj prameňom s termálnou pitnou vodou, obohatenou o minerály, kúpaliskom zasadeným priamo do skaly či najstarším hudobným festivalom komornej hudby v strednej Európe.

Ďalšie zaujímavé miesta, ktorými sa môžete inšpirovať pri plánovaní víkendového pobytu, výletu, či dovolenky nájdete napríklad na stránkach Hiking.sk.